Arı Orkideleri

Değerli Kırsal Çevre Dostları, 

21 Şubat Cuma akşamı program dışı bir belgesel gösterimi ve söyleşimiz var. Yıllarca çalıştığı TRT`de iken merak saldığı orkideler üzerine bir belgesel hazırlamakla kalmayıp, halen orkideler konusunda bir doktora araştırması yürüten Nejdet Bozkurt`un hazırladığı Arı Orkideleri belgeselini izleyip, sonrasında kendisiyle söyleşeceğiz.

Nejdet Bozkurt hakkında:

1966 yılında Isparta`da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini aynı ilde tamamladı. 1987 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Alman Dili Eğitimi bölümünden mezun oldu.

1988 yılında TRT Eğitim ve Kültür Programları Müdürlüğü`nde ‘Prodüksiyon Amiri’ olarak göreve başladı. Daha sonraki 18 yıl boyunca TRT Haber ve Spor Dairesi Başkanlığında muhabir-editör ve yapımcı olarak pek çok haber ve programda çalıştı. 2010-2015 yılları arasında, TRT Belgesel Kanalı Sayısal Yayın Sorumlusu görevini üstlendi. İç Yapımlar Koordinatörlüğü`nde yönetmen olarak çalıştı. 2018 yılında emekli oldu. Halen Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü doktora öğrencisi olan Nejdet Bozkurt, 15 yıldır Türkiye orkideleri üzerine araştırma yapıyor. “Arı Orkideleri” Nejdet Bozkurt`un ilk belgeselidir.Son Güncelleme: 20 Şubat 2020