Açık Oturum:Çevreyi nasıl koruyabiliriz?

Bu Çarşamba konuğumuz Ergin Duygu`nun katılımıyla, "Çevreyi nasıl koruyabiliriz" konusunda söyleşiden ziyade bir Açık Oturum gerçekleştireceğiz. Ülkemiz ve dünyada önü alınamaz boyutlara ulaşmaya başlayan çevre sorunlarının farklı boyutlarını ve çözüm önerilerini tartışma olanağı bulacağız.

NOT: Çarşamba söyleşilerimizi derneğimizin yaklaşık 40 kişi kapasiteli salonunda gerçekleştiriyoruz. Salon kapasitemiz nedeniyle söyleşilerimize katılamayanlar, söyleşilerin video kaydını youtube kanalımızdan takip edebilirler:

https://www.youtube.com/channel/UCRb6sOnQkG0EgL-ITpfCkwg?view_as=subscriber 

Ergin Duygu hakkında

1944 doğumlu olan Ergin Duygu, 1965 yılında Fen Fakültesi Tabii Bilimler bolümünden mezun olmuş ve Genel Botanik Kürsüsü`nde Bitki Fizyolojisi asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. 1971`de Fen doktorasını tamamlayarak Birleşmiş Milletler bursu ile Britanya Sussex Üniversitesi Biyolojik Bilimler Fakültesi Bitki Fizyolojisi Departmanı`nda Misafir Araştırmacı olarak 2 yıl çalışmıştır. 1973`te Türkiye`ye dönerek görevini sürdürmeye devam etmiş, Sussex Üniversitesi`nde yaptığı araştırması ile 1976 yılında Bitki Fizyolojisi alanında doçent olmuştur.

 
6 Kasım 1982`de YÖK Yasası`nın yürürlüğe girmesiyle Ankara Üniversitesi`ndeki görevinden istifa etmiş ve 2001 yılına kadar özel sektörde ölçüm, analiz ve izleme teknikleri konularında teknik eleman olarak çalışmıştır. Bu süre zarfında çevre konularının gündeme girmesi ile bilgi edinme ve bilgisini arttırma fırsatı bulan Sayın Duygu, 2001 yılında bölüm, fakülte ve üniversitenin onayıyla kadrosuna geri dönmüştür. Lisans yanında Fen Bilimleri ve Sosyal Çevre Bilimleri Anadalı`nda olmak üzere Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde ders ve tez danışmanlıkları yapmıştır. 2011 yılında yaş haddinden emekli olmuş ve lisansüstü derslerini 2015 yılında tahsisatın kaldırılmasına kadar sürdürmüştür.


Çarşamba Söyleşileri Kanalı

 


Son Güncelleme: 14 Ocak 2020